Srpen 2014

Odpočívej v pokoji - 2.série (Six Feet Under)

12. srpna 2014 v 12:02 | Zbyněk Slívka |  O
Ufff, je těžké zhodnotit komplexně celou sérii, která rozvíjí plnohodnotně všechny postavy a jejich osudy, když je poslední díl tak dokonalou kulminací a koncentrací toho nejlepšího, co umí Six feet Under nabídnout. Pulzující srdce v divákově hrdle. Srdce mi bilo nejen za Natea, i když logicky především za něj. Ve druhé sérii se příběh rodiny Fisherů rozvětvuje až nečekaně do široka, zapojuje několik nových postav, přičemž každá má svou váhu a posouvá seriál myšlenkově, pocitově, nebo dějově dál. Časté flashbacky mistrně doplňují mozaiku vazeb mezi postavami a emocionální náboj, který kulminuje díl co díl a mnohokrát zmrazil můj pohled při zbělávající obrazovce (dokonalé poznávací znamení Six Feet Under). SFU si i přes svůj citově těžký kalibr stále udržuje svůj specifický, místy bizarní a černý, přesto naprosto přirozený humor, kterým velmi doplňuje onen lidský rozměr, který v divákovi zažehne. 100%Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)

12. srpna 2014 v 11:59 | Zbyněk Slívka |  C
Pokračování Kapitána Ameriky dobře rozvíjí story z prvního dílu a zároveň nadstandardně vyvolává očekávání směrem k třetímu dílu. Nebýt nefunkčních emocí, o které se snímek, asi ne zbytečně, ale snaží, byl by Winter Soldier téměř bez hluchých míst. Ten (...Winter Soldier...) je jako záporák mimochodem hodně tuhým a charismatickým protivníkem a ve fyzické konfrontaci s Captainem je na co se dívat. To platí obecně o celé akční složce, která přináší vcelku neokoukanou podívanou, a přestože ani jednou neposadí na zadek, tak například běžecká disciplína štítem skrze stěny, dveře a já nevím co ještě, má punc neviděného. Captain America je sympaťák a to i díky tomu, že ve filmu defacto absentuje jakýkoliv zbytečný heroický patriotismus, který by vše totálně devalvoval. Russo bros zvládli skok ze sitcomů do blockbusteru nečekaně hladce a vykouzlili další funkční dílek Marvelovské mozaiky. 75%Ace Ventura 2: Volání divočiny (Ace Ventura: When Nature Calls)

12. srpna 2014 v 11:56 | Zbyněk Slívka |  A
Plivací seance, snobská párty, nebo porod nosorožce jsou k popukání, stejně jako Aceova chůze nebo způsob parkování. Suma sumárum stejně nevyrovnané jako jednička, ale více uřvané a přešklebené (a to mám Carreyho obličejové psí kusy od srdce rád), a proto i méně zábavné. Zvlášť alergický jsem na škleb "Loooooser", nebo "Like a Glove". 40%Ace Ventura: Zvířecí detektiv (Ace Ventura: Pet Detective)

12. srpna 2014 v 11:54 | Zbyněk Slívka |  A
Ace Ventura mě po mnoha letech od premiéry už zdaleka neláme v kolenou jako v období, kdy jsem byl ještě pod zákonem, ale stále na některé scénky především díky Jimmovi a Cannibal Corpse ;-) nezapomenu, zejména na jejich společnou (pokud jste neviděli na youtube interview, kde Jim mluví o Napalm Death, tak vřele doporučuji). Jim se ksichtí ostošest, ale ty nejlepší fóry ulpí ve scénách, které disponují solidní hláškou a Carrey ji pouze došklebí. Shadyac s Carreym to pojali tak, že v každé scéně a za každou cenu bude fór a nedivil bych se, kdyby JC strávil po natáčení měsíc v regeneračním centru povislých čelistí, ale díky tomuhle na sílu postupu se střídá v hledišti smích s nejistým rozkouknutím se do strany, jestli jenom já jsem ten, kdo se zrovna cítí trapně. 50% P.S. Courtney Cox, I love you, you´re so hot, on that show :-)
Červený trpaslík - 5.série (Red Dwarf)

12. srpna 2014 v 11:43 | Zbyněk Slívka |  C
Hololoď - Karanténa - Zpátky do reality. Pátá série nabízí nejen tyhle 3 kultovní epizody, ale ruku na srdce pan Filuta alespoň u mě nemá konkurenci, respektive: Rimmer - Velmi zlobili, pane Filuto. Co s nimi uděláme? Pan Filuta zašeptá něco Rimmerovi do ucha a Arnie na to - Ale kdo to bude uklízet? :-) Tenhle díl řadím bezpodmínečně do své TOP 5. A říká vám něco jméno Jake Buchar? 100%Červený trpaslík - 4.série (Red Dwarf)

12. srpna 2014 v 11:42 | Zbyněk Slívka |  C
To je Ma..., To je Maa...... To je Ma...Góóór. :D. Kryťák už hláškuje na plné obrátky a to ani nezmiňuji jeho dočasnou transformaci na člověka, která mu ovšem nesebere nic z jeho meziplanetárního smyslu pro humor, když se podivuje nad skutečností, že lidé nemají v očích ani základní funkci zoomu, načež suše dodá: Hmmm, zajímavé :-). V díle "Jiná Dimenze" se navíc prvně představí Rimmerovo alter ego Ace "připravte mi zavináče, na snídani jsem doma" Rimmer, ze kterého je celá posádka,vyjma Arnieho samozřejmě, na měkko v duchu bezmocného konstatování: To je Frajer. No a na závěr 50 kliků pro Gándhího :D. 100%

Amazing Spider-Man 2 (The Amazing Spider-Man 2)

12. srpna 2014 v 11:39 | Zbyněk Slívka |  A
Druhý (pátý ;-) Spiderman je sice více Amazing než nevýrazná jednička (čtyřka), ale bohužel opakovaně tápe na poli vztahů mezi postavami, které jsou napsány v duchu té nejnudnější a absolutně nezajímavé vaty, stejně jako už po sté recyklovaná komiksová šablona, tedy až na ten konec. Bohužel ani sám režisér tuto velkou slabinu nijak netlumí, přitom právě zde by měl být silný v kramflecích, a až na jeden povedený fór s přehazovačkou Jamieho Foxxe tápe i v rovině (h)umoru, o který se jeho Garfieldman neúspěšně pokouší. A jsme u zásadního zlomu, díky němuž novogenerační Spidey díru do světa neudělá. Andy Garfield se na roli superhrdiny nehodí, a přestože v akční složce vymačkává Marc Webb nečekané ze sebe a neuvěřitelné z CGI týmu, absence charismatického hrdiny je frustrující. Akce je pestrá nejen díky elektrizujícímu Elektrovi, ale i díky své důvtipnosti a míře detailu (některé Spideyho slowmotiony bych ihned zarámoval a na stěnu zavěsil). Eye Candy one time experience, nic víc, nic míň. 68%


Speed Racer

12. srpna 2014 v 11:38 | Zbyněk Slívka |  S
Skvostně hravý zážitek, kterému dokonale stylizovaný vizuál a multigeneračně funkční storytelling vlévají bouřlivé digitální palivo do žil..., nebo do nádrže. Jedna metafora horší než druhá, ale to je naštěstí fuk, protože W bros baví na plné čáře. Přepálené barevné spektrum společně s kamerovými výkruty za hranou i digitálních fyzikálních zákonů ústí v nevídanou jízdu, která tady troufnu si říci ještě nebyla. Wachovští vypráví rutinní příběh ve velmi nerutinních kulisách dravě a kreativně, sem tam proloží vtípkem a hlavně posadí na zadek formou, která v jejich rukou doslova exploduje do výsledku, který jsem ani ve snu nečekal. Speed Racerovi nic nepřebývá, nic nechybí a při jeho sledování jsem měl radost jako malé děcko. 100%